Skip to content

Kupte si ekologicky šetrná tepelná čerpadla pro svůj domov

Úsporná tepelná čerpadla jsou odborníky považována za budoucnost v ohřívání vody a vytápění, a proto jsou ekologicky šetrná tepelná čerpadla více zvýhodňována před klasickými tepelnými zdroji. Zásadní principy a zákonitosti tepelných čerpadel jsou výtečně zužitkována u mnohých zařízení, jako jsou třeba ledničky, mrazáky, klimatizace a leckteré druhy vytápění. Finančně výhodná tepelná čerpadla použijí zhruba 70 procent energie z okolního prostředí, ve kterém je dostatek tepla.

Ekonomicky výhodná, šetrná tepelná čerpadla normálně fungují na základním využitkování chladicího média s malým bodem varu.  Chladicí médium se vypařuje při styku s okolním prostředím, chladicí médium v plynném stavu je poté stlačeno kompresorem, a tím se zvyšuje teplota určená pro vytápění, anebo pro ohřívání teplé vody. Tak se v kondenzátoru topné materii předává teplo, a proto se znovu ochladí a zkapalní. Dochází k vracení chladiva do kompresoru a opakování cyklu.

Ekologické tepelné čerpadlo vzduch voda funguje na převodu tepla do topné kapaliny přes hydrobox, v němž je zabudován malý elektrokotel. Při nízké venkovní teplotě uvedený elektrokotel dopomáhá tepelnému čerpadlu k dosažení konkrétní teploty. Také při venkovních teplotách -15 stupňů Celsia jsou tepelná čerpadla vzduch voda plně funkční. Opravdu nízké pořizovací náklady a snadná instalace podporují pořízení těchto čerpadel. Kondenzační plynové kotle a tepelná čerpadla vzduch voda jsou efektivní investicí.

Zkušení specialisté z firmy IQ energy jsou ochotni každému zájemci poradit, jak získat státní podporu na snížení energetické náročnosti budov, a to neplacenými poradami pro běžné občany, ale také pro podnikatele i veřejnou správu. Do roku 2020 v programu Zelená úsporám stát podpoří desítkami miliard zateplení domů, na stavbu pasivního domu, vyměnění kotle a další úspory energie. A tak je dobré využít poradenství odborných poradců, protože nešetrné vytápění se stalo hudbou minulosti.

1 thought on “Kupte si ekologicky šetrná tepelná čerpadla pro svůj domov

  1. registracePR

    Kamna určená k napojení do teplovodního systému jsou krbová kamna s výměníkem . Pokud taková kamna hledáte, s co nejmenším výkonem do vzduchu, kontaktujte nás na webu krbova-kamna-thorma.cz - zkusíme Vám doporučit ta nejvhodnější krbová kamna s výměníkem.

    Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *