Skip to content

Na jedinečné pivo a speciality české kuchyně jedině do Pivovaru Chýně

Pro výletníky, žíznivé cyklisty a početné rodiny s dětmi Pivovarský dvůr Chýně u Prahy připravuje polední menu a speciality české kuchyně. Současný Pivovarský dvůr Chýně u Prahy dříve sloužil k pěstování hospodářské zvěře v objektu klášterních hospodářských budov. Dnes se v pivovaru nachází moderní restaurace s dětským koutkem Praha, pivnice s tradičním pivem a výtečným odpočinkovým místem pro občerstvení.

Pivovar Chýně má vynikající polohu na trase pro cykloturisty, návštěvníci si na zahrádce zamlouvají nejlepší domácí bramboráčky, znamenité daňčí klobásy, steaky, rozmanité domácí limonády pro nejmenší, nebo polotmavou dvanáctku a jiná piva pro dospělé. Výletní restaurace s dětským koutkem Praha je přichystána pro rodiny s dětmi, pro něž jsou v dětském koutku připraveny zábavné akce, jako je kupříkladu návštěva babičky z pohádky, koná se veselé malování na obličej, k dispozici je skákací hrad, děti se zabaví na bublinkové diskotéce či při soutěžním odpoledni. V pivovaru je místo pro uspořádání dětské narozeninové party i pro jiné večírky spolu s občerstvením. Cestovatelé si v restauraci můžou zkrátit čekání na odlet z blízkého Letiště Václava Havla v Ruzyni.restaurant

Výtečné polední menu a speciality české kuchyně se prokládají lahůdkami, kam spadají kupříkladu grilovaná masa, samozřejmě pečené koleno na pivu, pivovarský guláš, dobrá pečená žebra, jedinečný tatarák z pravé svíčkové, steaky ze speciálních druhů masa, připravují se staročeské hody, v nabídce je králičí špíz, husí i kachní specialitky, hovězí svíčková, svíčková z telecího masa, případně svíčková na smetaně. Všechno polední menu zahrnuje polívku a hlavní jídlo za přijatelných 85 korun. Všechna piva jsou kvasnicová, nefiltrovaná svrchně nebo spodně kvašená. Při vaření piva se dodržují staročeské výrobní postupy a technologie, což znamená použití sladu, rovněž také vody a chmele. A tak český světlý ležák je tradiční světlé, kvasnicové pivo z českých surovin, doplňované žateckým chmelem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *