Pondělí, 6 února, 2023
aktuality
DomůPR články našich klientůCo dělat, když nejste spokojeni s poskytnutou službou

Co dělat, když nejste spokojeni s poskytnutou službou

S nekvalitními službami všeho druhu se bohužel pravděpodobně setkáme několikrát za život – jakkoli jsme při hledání dodavatelů opatrní. Jedná-li se o něco menšího, jako je například špatně opravená bota nebo studená polévka v restauraci, nejspíš nad tím lze mávnout rukou. Pokud ale zaplatíme vyšší částku a jde o věc velmi podstatnou či dokonce trvalou, pak je třeba se ozvat a pokusit se dosáhnout alespoň částečné nápravy.

Zkuste se domluvit

Jako v každém sporu je záhodno jako první zkusit smírnou cestu. Kontaktujte poskytovatele služby či jeho konkrétního zaměstnance, vysvětlete klidně celou situaci a zeptejte se, jak by se to dalo řešit. Podle reakce pak uvidíte, zda má smysl vycházet dané osobě vstříc anebo zda je potřeba se tvrdě domáhat svých práv. Nemusíte se rovnou soudit, ale taky nejspíš nechcete strávit zbytek života s nepovedeným tetováním nebo křivou zdí domu.

Reklamujte, stěžujte si, šiřte informaci

Dalším krokem je zjistit si podmínky reklamace u dané služby a podle nich postupovat. Bez emocí, bez agrese, zkrátka se pokuste co nejlépe prokázat pochybení poskytovatele služby a vymoci na něm nápravu. Jsou tací, kteří se tomu postaví čelem, ale pak také existují firmy, které s vámi okamžitě přeruší veškerý kontakt. Pak můžete zkusit stížnost (pokud je ke komu ji podat) a ve vážných případech pak kontaktovat advokáta. A samozřejmě zanechte negativní recenzi na internetu jako varování pro ostatní.

Udržte si úroveň

Závěrem je třeba si připomenout, že pochybení dodavatele služby vám ještě nedává právo chovat se hrubě, ihned psát smrště negativních hodnocení, vulgárně nebo dokonce útočně. Buďte korektní, struční a zdvořilí. Sebekontrola v těchto situacích vám dává zvýhodněnou pozici, a pokud by boj pro vás dopadl prohrou, alespoň se nemusíte na celou situaci ohlížet se studem.

Kontakt

Provozovatelem všech webů je
Ing. Vítězslav Kotík, MBA
U Michelského mlýna 1535
Praha 4
140 00

IČO: 42143659
DIČ: CZ7211162761

Bankvní spojení:
2001807788/2010
IBAN: CZ12 2010 0000 0020 0180 7788
SWIFT: FIOBCZPP
Kontaktovat nás můžete na mailu:  
Redakce: [email protected]

spot_img
spot_img
- Advertisment -PR článek
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img