Pátek, 31 března, 2023
aktuality
DomůPR články našich klientůCo jsou semínkové mantry?

Co jsou semínkové mantry?

LAM je semenná mantra zemského živlu, která se ve většině praktik vizualizace čaker instaluje do múládháry. VAM je semenná mantra vodního živlu. RAM je slabika pro oheň, YAM pro vítr a HAM pro prostor. 

Hlavní je tedy to, že základní mantry spojené s prvními pěti čakrami patří k pěti elementům. To je důležité vědět, pokud byste někdy chtěli některý z těchto prvků nainstalovat na jiné místo.

Kromě toho některé geometrické obrazce spojené s čakrami dnes také správně patří k živlům. Zemi tradičně představuje (žlutý) čtverec, Vodu (stříbrný) půlměsíc, Oheň (červený) trojúhelník směřující dolů, Vítr hexagram nebo šesticípá hvězda a Vesmír kruh.

Uvědomte si ale, že i sanskrtský zdroj může být zmatený. Například v Puránandově textu ze 16. století, který je základem populárního moderního čakrového systému, je pět elementů instalováno do prvních pěti čaker sedmičakrového systému.

To však ve skutečnosti nefunguje, protože ve všech klasických systémech je Vesmírný prvek instalován na temeni hlavy, protože právě tam jogín prožívá expanzivní otevření do nekonečného prostoru.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, jaký vliv má na zvířata a lidi úplněk nebo co to je vlastně magie a čím vším se zabývá astronomie.

Kontakt

Provozovatelem všech webů je
Ing. Vítězslav Kotík, MBA
U Michelského mlýna 1535
Praha 4
140 00

IČO: 42143659
DIČ: CZ7211162761

Bankovní spojení:
2001807788/2010
IBAN: CZ12 2010 0000 0020 0180 7788
SWIFT: FIOBCZPP
Kontaktovat nás můžete na mailu:  
Redakce: [email protected]

spot_img
spot_img
- Advertisment -PR článek
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img