Pátek, 31 března, 2023
aktuality
DomůPR články našich klientůJak je možné, že papoušci umějí mluvit?

Jak je možné, že papoušci umějí mluvit?

Papoušci jsou nádherní barevní ptáci z tropických oblastí. Od ostatních ptáků je neodlišuje jen pestré zbarvení. Jsou velice inteligentní, mají silné zobáky, žijí společensky a dokážou napodobovat lidskou řeč. 

Existuje spousta různých druhů papoušků. K těm nejkrásnějším patří ary, zábavní jsou papoušci žako či kakadu. Jako domácí mazlíčci se obvykle chovají menší druhy jako jsou andulky či korely.

Na rozdíl od jiných ptáků se papoušci dokážou naučit mluvit nebo alespoň opakují známé melodie. Právě tím se tolik liší od jiných ptáků. 

Jak je možné, že to dokážou? Musíme zdůraznit, že papoušci nemluví lidskou řečí, pouze ji napodobují, význam slov si neuvědomují.

Za snahou opakovat stojí veliká inteligence a společenskost. Papoušek bere svého majitele jako parťáka, a proto se chce chovat jako on. 

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, jak se z housenky stane krásný motýl nebo co loví jaguár či proč je křeček oblíbený mazlíček spousty lidí.

Kontakt

Provozovatelem všech webů je
Ing. Vítězslav Kotík, MBA
U Michelského mlýna 1535
Praha 4
140 00

IČO: 42143659
DIČ: CZ7211162761

Bankovní spojení:
2001807788/2010
IBAN: CZ12 2010 0000 0020 0180 7788
SWIFT: FIOBCZPP
Kontaktovat nás můžete na mailu:  
Redakce: [email protected]

spot_img
spot_img
- Advertisment -PR článek
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img