Pátek, 31 března, 2023
aktuality
DomůPR články našich klientůJak na krásné schody? Dopřejte jim péči i odbornou renovaci

Jak na krásné schody? Dopřejte jim péči i odbornou renovaci

Chcete mít své schody dlouho jako nové? Dopřejte jim pravidelnou péči a čas od času nechte provést odbornou renovaci dřevěného schodiště našimi podlaháři.

Krásné schody jako z časopisu

Libujete si v listování designových časopisů a chcete, aby váš interiér byl stejně tak vzdušný a stylový, jako na obrázcích? Nezáleží na tom, jestli jste milovníky moderního stylu nebo dáváte přednost klasickému vesnickému stavení. Milovníci interiéru dobře vědí, že schody propůjčí celému interiéru nezaměnitelný ráz a navodí v něm krásný pocit pohody. Pokud se tedy bavíme o udržovaných schodech. Jak docílit toho, aby nám schody dlouho vydržely? 

Vhodné podmínky prodlužují životnost schodiště

Dřevěná schodiště jsou určená pro použití v interiérech. Dřevo je přírodní produkt a má neustálou tendenci pracovat. Proto by okolní prostředí mělo být stabilní a pohybovat se v rozmezí mezi 19-22 °C. Důležitá je také okolí vlhkost prostoru. Ta by měla být mezi 45-50 %. Při vysokých teplotách má dřevo tendenci vysychat a objevují se praskliny a spáry. Naopak je tomu u vysoké vlhkosti. V té dřevo naopak bobtná a dochází ke zvlnění ploch. V topné sezóně se proto doporučuje vzduch v prostorách přiměřeně přivlhčovat. Pokud dřevo vykázalo už nějaké ty praskliny, jeho struktura je tím poškozena a nenávratná. Tedy do doby, než provedeme renovaci dřevěných schodů.

Jak na údržbu dřevěných schodů

Aby schody vypadaly dlouho jako nové, je nutné jim věnovat čas a provádět pravidelnou údržbu. V každém případě je důležité dodržovat postupy uváděné výrobcem čistícího prostředku a nakoupit výrobky vhodné pro váš typ schodiště. Pozor při mytí schodů vodou. Přílišná vlhkost nedělá dřevu dobře, proto použití vody minimalizujeme. Péči o schody zamezte na pouhé stírání vlhkým mopem. V žádném případě na dřevo nedávejte mokrý hadr!  Pokud používáme přípravek rozpustný ve vodě, je ideální schody vytřít do sucha. Čistění by mělo probíhat stejně často jako například vysávání koberce. Na drobné nedostatky v podobě škrábanců můžete použít leštidlo v podobě pastového vosku.

Co dělat při větších nedokonalostech

Větší nedokonalosti už sami opravit nezvládnete. Na pomoc přichází naši odborníci, kteří se na renovace dřevěných schodů specializují. Naši zdatní podlaháři provedou odborné broušení vrchní vrstvy dřeva. Schodiště tímto způsobem renovace získá opět svou hladkou strukturu. Poté naneseme pomocí špachtle tmel, kterým odstraníme praskliny. Nakonec povrch opět přebrousíme a aplikujeme neklouzavý lak či olej.

Kontakt

Provozovatelem všech webů je
Ing. Vítězslav Kotík, MBA
U Michelského mlýna 1535
Praha 4
140 00

IČO: 42143659
DIČ: CZ7211162761

Bankovní spojení:
2001807788/2010
IBAN: CZ12 2010 0000 0020 0180 7788
SWIFT: FIOBCZPP
Kontaktovat nás můžete na mailu:  
Redakce: [email protected]

spot_img
spot_img
- Advertisment -PR článek
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img