Jak se v levné dřevostavbě na klíč poprali stavaři s odhlučněním stěn?

0
2074

Mnozí kritici dřevostaveb často tyto domy napadají v domněnce, že je uvnitř všechno slyšet. Rozhodli jsme se proto zjistit, jak je to ve skutečnosti s odhlučněním příček v levné dřevostavbě na klíč.

Zkušenost s hlukem v moderní levné dřevostavbě na klíč

Ti, kteří mají zkušenosti s bydlením v panelových bytech, se dřevostaveb bojí hlavně proto, že i zde je slyšet každý pohyb. Naštěstí moderní materiály a postupy by si měly se zvukovou izolací poradit poměrně dobře i v případě dřevostaveb.

U stavby levné dřevostavby na klíč je nutné postupovat podle předem stanovených kritérií, právě proto, aby budoucí dům poskytl svým majitelům maximální uživatelský komfort. Naše specializovaná firma na levné dřevostavby na klíč, Dřevostavby.com, klade důraz na stavbu a postupy tak, aby se případy konkrétních problémů zcela potlačily. Ptali jsme se proto pěti našich klientů a čtyři z toho potvrdili, že dům je perfektně odhlučněný. Proto každému budoucímu majiteli doporučujeme, zajímat se o řešení nejen na papíře, ale ideálně i v nějakém domě, který vámi vybraná firma už postavila. Seriózní firma vám takový dům předvede. Vezměte s sebou děti, pokud jich máte málo, nějaké si půjčete a vyžeňte je do patra nebo do vedlejší místnosti zahrát si na babu. A máte jasno.

Jaké klima nabízí levné dřevostavby na klíč

Dotazovali jsme se také vybraných rodin na to, jaké klima ve své levné dřevostavbě na klíč za roky užívání pociťují. Dotázaní se shodují, že život v dřevostavbě je oproti zděné konstrukci velmi pohodlný. Princip, který všichni zúčastnění potvrzují, je jednoduchý. Dřevo neakumuluje teplo, prohřívá se a chladne tedy rychleji, i když samozřejmě celkové tepelné vlastnosti domu  jsou určovány především kvalitou jeho izolace. V zimě je výhoda, že je rychleji vytopeno. V létě se výhoda může měnit spíše v nevýhodu. Ale díky kvalitním materiálům a perfektní izolaci je v letních obdobích poskytnuté příjemné klima, i pokud jsou venku tropické dny.

Jak je to se životností

Našim klientům při předávání hotového díla vždy říkáme, že životnost naší stavby je více jak 100 let. A jak to vidíme my za redakci? Výrobci často argumentují tradičními stavbami, jako jsou roubenky, které přetrvaly staletí, ale je nutno si uvědomit, že poctivý dřevěný masiv je jiný materiál, než lepený sendvič z OSB desek. Každopádně je třeba dřevostavbu lépe udržovat a chránit před vodou. Lze potvrdit i zkušenost citovaného majitele s cenou dřevostaveb. O každý dům je nutné pečovat, to platí i u dřevostavby. Výhodou levných dřevostaveb na klíč od Dřevostavby.com je použití těch nejmodernějších materiálů a ověřených postupů, které zaručují nejdelší životnost vašeho domu.