Pondělí, 6 února, 2023
aktuality
DomůPR články našich klientůJe bible pochopitelná současnému čtenáři?

Je bible pochopitelná současnému čtenáři?

Pokud se domníváme, že bible je dnes již archaickým spisem, který nemá modernímu člověku příliš co nabídnout a je pro něj komplikovaný, můžeme s překvapením zjistit, že tomu tak není.

Naopak je v něm užito příkladů lidí, věcí nebo jiných pojmů, které můžeme snadno pochopit, ke znázornění složitějších myšlenek, které se pak stávají svému příjemci mnohem přístupnější.

Tento způsob učení je v celé bibli velmi častý. Velká část Mojžíšových spisů je považována za metaforicky pojatou.

Napříč Knihou knih se objevují symboly různého druhu od duhy, přes ptáky až po nejrůznější rostliny. Velmi často jsou se jejím textem prolíná v této rovině i použití barev.

Takto koncipovaný text však vede k rozporům při výkladu. Stále tak existují ti, kteří popírají doslovný význam biblického textu, ale na druhou stranu i ti, jež si vůbec neuvědomují jeho symbolickou rovinu. Jak se na bibli podíváte vy?

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Čím se zabývá astrologie a čím astronomie? Můžete si zde například přečíst zajímavosti o znamení býka nebo o znamení  zvěrokruhu váhy.

Kontakt

Provozovatelem všech webů je
Ing. Vítězslav Kotík, MBA
U Michelského mlýna 1535
Praha 4
140 00

IČO: 42143659
DIČ: CZ7211162761

Bankvní spojení:
2001807788/2010
IBAN: CZ12 2010 0000 0020 0180 7788
SWIFT: FIOBCZPP
Kontaktovat nás můžete na mailu:  
Redakce: [email protected]

spot_img
spot_img
- Advertisment -PR článek
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img