Pondělí, 6 února, 2023
aktuality
DomůPR články našich klientůKdy nelze odstoupit od smlouvy při nákupu přes internet

Kdy nelze odstoupit od smlouvy při nákupu přes internet

Na odstoupení od smlouvy při nákupu zboží na dálku je zákonný nárok. Některé obchody jsou dokonce natolik vstřícné – recenze firem, že nabízejí delší lhůtu, ve které můžete tuto možnost využít. Za těchto okolností je tedy dobré znát důkladně pravidla pro vrácení zboží a tato neporušovat, abyste jako spotřebitel o tuto důležitou výsadu nepřišli. Pokud nemáte s nakupováním přes internet větší zkušenosti a obchodní podmínky zásadně nečtete, pak je tento článek právě pro vás.

Překročení lhůty

První bod se přímo nabízí – zboží již nevrátíte, pokud jste překročili lhůtu 14 dnů, případně lhůtu prodlouženou, kterou vám obchod nabídl. Těchto 14 dní začíná běžet dnem převzetí zboží, hlídejte si tedy dobře toto datum a co nejdříve zboží vyzkoušejte, prohlédněte a zhodnoťte, zda je pro vás vyhovující. Čím dříve přijdete na to, že ho vlastně nechcete či nepotřebujete, tím více času budete mít na vyřízení.

Zničené zboží

Při zkoušení si dejte pozor – věc by neměla nést výraznější známky zatížení, neměla by být špinavá či dokonce zničená a neměly by chybět žádné součásti. Tento bod je poněkud problematický, protože existují obchody, které zpět přijmou i zboží, které vypadá jako po roce používání a dále jsou e-shopy, které se s vámi budou dohadovat o tom, že jste zboží vůbec vybalili. Naštěstí však již v dnešní době převažuje rozumný přístup, protože žádný obchod nemá zájem o negativní recenze firem a ztrátu zákazníků.

Specifická skupina předmětů

Existují předměty, které jsou z vrácení v uvedené lhůtě téměř vyloučeny. Jedná se zejména o různé hygienické pomůcky či potraviny, které jsou zabaleny s důrazem na sterilitu a čistotu a jejich hygienický obal byl rozbalen či jinak porušen. V těchto případě je nutné smířit se s tím, že věci zkrátka nevrátíte a budete je muset, pokud je to možní, třeba nabídnout známým za sníženou cenu či jako rozbalené zboží na internetu.

Kontakt

Provozovatelem všech webů je
Ing. Vítězslav Kotík, MBA
U Michelského mlýna 1535
Praha 4
140 00

IČO: 42143659
DIČ: CZ7211162761

Bankvní spojení:
2001807788/2010
IBAN: CZ12 2010 0000 0020 0180 7788
SWIFT: FIOBCZPP
Kontaktovat nás můžete na mailu:  
Redakce: [email protected]

spot_img
spot_img
- Advertisment -PR článek
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img