Pátek, 31 března, 2023
aktuality
DomůPR články našich klientůNostalgie a význam jejího chápání

Nostalgie a význam jejího chápání

Termínem nostalgie se označuje původně chorobný stesk po domově. Toto pojetí pochází z řečtiny a odkazuje na něj i samotný etymologický výklad slova.

V současné době se tento výraz užívá v obecném měřítku jako označení pro pocit stesku po něčem, co je dávno minulé a ztracené. Doprovázen tak bývá i pocity smutku a melanchologie.

Definován bývá tento stav zároveň jakožto stesk nadměrný, který kromě psychického dopadu navíc může mít i fyziologické projevy. Zejména k nim patří často nekontrolovatelný pláč a potíže s dýcháním.

Jsme-li nostalgičtí, zároveň si často máme tendenci, a to mnohdy neoprávněně, ony „staré časy“ idealizovat. Toužíme se tak jistým způsobem vrátit do okamžiků, kdy jsme se cítili lépe. Jak s nostalgií pracovat? Dozvíte se v našem článku.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, jak a co nám řekne horoskop  nebo  kdo to byl Erós a co vše se můžete dozvědět o mytologii.

Kontakt

Provozovatelem všech webů je
Ing. Vítězslav Kotík, MBA
U Michelského mlýna 1535
Praha 4
140 00

IČO: 42143659
DIČ: CZ7211162761

Bankovní spojení:
2001807788/2010
IBAN: CZ12 2010 0000 0020 0180 7788
SWIFT: FIOBCZPP
Kontaktovat nás můžete na mailu:  
Redakce: [email protected]

spot_img
spot_img
- Advertisment -PR článek
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img