Středa, 30 listopadu, 2022
aktuality
aktuality

Historie opálů

Historie opálů se datuje již několik století. Opály se používají ve šperkařství již tisíce let a jsou oblíbené i dnes. Název „opál“ pochází z latinského slova „opalus“, což znamená „drahý kámen“.

Opál je také národním drahokamem Austrálie. V roce 2008 byl v australské jeskyni objeven zlatý náhrdelník s opálem. Předpokládá se, že tento náhrdelník je starý více než 6 000 let, což z něj činí nejstarší opálový šperk na světě!

Jedním z nejoblíbenějších druhů opálu je černý opál. Černý opál se vyskytuje v Austrálii a je ceněn pro svou tmavou barvu těla. Černé opály jsou obvykle velmi světlé a mají širokou škálu barev ve svém „ohni“.

Dalším oblíbeným druhem opálu je ohnivý opál. Ohnivé opály jsou průhledné nebo průsvitné a mají žlutou, oranžovou nebo červenou barvu těla. Tyto opály obvykle nemají tolik „ohně“ jako černé opály.

Ať už je vaše oblíbená barva jakákoli, určitě se najde opál, který si zamilujete!

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti o módní společnosti Sinsay nebo například o Mohito.

spot_img
spot_img
- Advertisment -PR článek
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img