Pátek, 31 března, 2023
aktuality
DomůPR články našich klientůNebankovní půjčka ihned na účet - proč jsou tak oblíbené online půjčky?

Nebankovní půjčka ihned na účet – proč jsou tak oblíbené online půjčky?

Jak potvrzují nejrůznější statistiky, Češi si velmi rádi půjčují. Velmi populární jsou půjčky online a nebankovní půjčka ihned na účet je něco, co by chtěl každý. Jak se vyvarovat chyb při půjčování a jsou podmínky stejné pro občany České republiky a pro cizince žijící na našem území?

Půjčíme lidem v insolvenci aneb na co si dát při sjednávání půjčky pozor

Hypotéku nebo leasing na auto si půjdeme sjednat do banky. Jedná se o dlouhodobé investice za spoustu peněz a tam se vyplatí mít opravdu záruku, že ten, kdo vám půjčuje peníze, je důvěryhodný. Tuto záruku dává Česká národní banka, která mimo jiné reguluje výši úroků půjček a také uděluje bankovní licence. Každá banka, která chce v České republice nabízet své služby, musí splnit přísné podmínky.

Proto je získání půjčky v bance často složitější. Banka prověřuje bonitu klienta, tedy jeho schopnost splácet své závazky, v registru dlužníků. Tam jsou zaznamenány nejrůznější prohřešky, včetně např. pozdě zaplacené pokuty za jízdu načerno, které mohou zkomplikovat získání půjčky v bance. A proto se ke slovu dostávají nebankovní společnosti.

Nebankovní půjčka ihned na účet zní jako velké lákadlo, ale samozřejmě její získání má svá úskalí. Nebankovní společnosti také podléhají kontrole ČNB a po mnoha nepříjemných kauzách se vám nejspíš ani u nich nestane, že byste se stali obětí lichvářů a exekutorů. Přesto pokud slogan hlásá “půjčíme lidem v insolvenci”, je třeba dát si pozor především na výši úroků a RPSN.

A proč jsou tak populární online půjčky? Jejich velkou výhodou je sjednání půjčky z pohodlí domova – stačí vyplnit několik údajů, přidat doklad totožnosti do deseti minut máte hotovo. Peníze na účet také přicházejí velmi rychle. Online půjčky už dnes neposkytují jen nebankovní společnosti, ale také běžné banky, můžete si tak vybrat, která varianta je pro vás výhodnější.

Je půjčka pro Slováky a pro Čechy stejná?

Poskytovat půjčky cizincům je pro finanční společnosti často rizikové, a tak pokud neradi půjčíme lidem v insolvenci, neradi půjčíme také cizincům. V jejich případě se riziko skrývá především v tom, že mohou s penězi zmizet za hranice a pro finanční společnost je velmi těžké získat půjčené peníze zpátky. Proto musí cizinci splnit některé podmínky navíc oproti občanům České republiky.

Občanům České republiky stačí pro získání online půjčky často předložit jen občanský průkaz, případně další doklad totožnosti. Nebankovní půjčka ihned na účet dokonce klienty ani neprověřuje v registru dlužníků. Oproti tomu půjčka pro Slováky i další cizince bude pravděpodobně vyžadovat potvrzení o povolení k pobytu nebo lépe o trvalém pobytu na našem území. Některé banky dokonce vyžadují potvrzení o vazbách v ČR – manžel nebo manželka musí mít české občanství nebo je nutné doložit potvrzení o zaměstnání v ČR.

Půjčka pro Slováky je v tomto smyslu benevolentnější, protože na ně bankovní i nebankovní společnosti pohlížejí podobně jako na Čechy. Na druhou stranu i půjčka pro Slováky může mít vyšší úroky a RPSN než půjčka, kterou získá český občan.

Je jednoduché nechat se nalákat, že “půjčíme lidem v insolvenci”, ale i nebankovní půjčka ihned na účet musí splňovat nějaká pravidla, aby byla bezpečná pro věřitele i ty, kteří si chtějí půjčit. Pozor tedy při sjednávání online půjčky i na drobná písmenka, která mohou obsahovat spoustu háčků. V tomto smyslu může být nebezpečná půjčka pro Slováky i pro Čechy.

Kontakt

Provozovatelem všech webů je
Ing. Vítězslav Kotík, MBA
U Michelského mlýna 1535
Praha 4
140 00

IČO: 42143659
DIČ: CZ7211162761

Bankovní spojení:
2001807788/2010
IBAN: CZ12 2010 0000 0020 0180 7788
SWIFT: FIOBCZPP
Kontaktovat nás můžete na mailu:  
Redakce: [email protected]

spot_img
spot_img
- Advertisment -PR článek
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img