Pátek, 31 března, 2023
aktuality
DomůPR články našich klientůObdivuhodný plaz: chameleon

Obdivuhodný plaz: chameleon

Neobyčejné stvoření 

Chameleon nehybně sedí na větvi stromu. Najednou jeho lepkavý, dvě stopy dlouhý jazyk vyplaskne rychlostí 13 mil za hodinu, omotá se kolem cvrčka a šlehá lahodnou svačinu zpět do plazovy tlamy. Teď je to rychlé občerstvení! A styl chameleona svižného stravování je jen jednou z jeho mnoha vlastností, které vám zanechají jazyk za zuby.

Zbarvení chameleona

Chameleoni většinou žijí v deštných pralesích a pouštích Afriky. Barva jejich kůže jim pomáhá splynout s jejich stanovišti. Chameleoni, kteří visí na stromech, jsou obvykle zelení. Ti, kteří žijí v pouštích, jsou nejčastěji hnědě zbarvení.

Často mění barvu, aby se zahřáli nebo ochladili. Ztmavení pomáhá zvířatům zahřát, protože tmavé barvy absorbují více tepla. Také mění odstíny, aby komunikovali s ostatními chameleony, pomocí jasných barev přitahují potenciální partnery nebo varují nepřátele.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o oceánech a mořích nebo o legendě renesančního umění z Florencie Leonardo da Vinci.

Kontakt

Provozovatelem všech webů je
Ing. Vítězslav Kotík, MBA
U Michelského mlýna 1535
Praha 4
140 00

IČO: 42143659
DIČ: CZ7211162761

Bankovní spojení:
2001807788/2010
IBAN: CZ12 2010 0000 0020 0180 7788
SWIFT: FIOBCZPP
Kontaktovat nás můžete na mailu:  
Redakce: [email protected]

spot_img
spot_img
- Advertisment -PR článek
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img