Pátek, 31 března, 2023
aktuality
DomůPR články našich klientůRenovace parket a jejich údržba zajistí dlouhou životnost vaší podlahy

Renovace parket a jejich údržba zajistí dlouhou životnost vaší podlahy

Dřevěné podlahy jsou nadčasové typy podlah, které propůjčí interiéru luxusní vzhled, celkově zhodnotí vaši nemovitost a připraví příjemné prostředí i klima v interiéru. Jak na renovace parket a jak provádět pravidelnou šetrnou údržbu dřevěné podlahy?

Dřevěné podlahy jsou IN

Kdo by nechtěl mít ve svém interiéru nadčasovou, luxusní a na dotek příjemnou podlahovou krytinu? Nestárnoucí dřevěná podlaha má přesně ta kritéria, která od podlahy očekáváte. Dřevo vnese do vašeho interiéru nezaměnitelnou atmosféru. Pozvedne všechny místnosti v bytě či domě, propůjčí jim luxusní vzhled a v neposlední řadě připraví svým majitelům příjemné klima. Parkety jsou nadčasovým typem podlah. Zůstávají trendem i ve 21. století a své místo mají v tradičních i moderních interiérech. Pokud ve svém bytě či domě máte starší parkety, které vyžadují renovaci, zavolejte si naše odborníky. Jsme specialisté na renovace parket a dřevěných podlah.

Broušení a renovace parket profi stroji

Renovace parket se neobejde bez důkladného broušení renomovanými stroji s různě hrubými brusnými papíry. Zvláště velmi poničené parkety vyžadují odbornou péči. I velmi poničené parkety se snažíme raději renovovat, než je nahradit novými kusy. Poradíme si i se situacemi, kdy dřevo vrže nebo se pohybuje. V takovém případě provedeme odbornou demontáž a přeložení podlahy.

Parkety a dřevěné podlahy lze opakovaně renovovat, pokud to dovoluje jejich stav, tvrdost a výška nášlapné vrstvy. Záleží i na kvalitě povrchové úpravy. Parkety brousíme speciálním přístrojem, přetmelíme je vzniklým tmelem vyrobeným z pilin broušené podlahy a následně provedeme povrchovou úpravu. K této úpravě používáme kvalitní laky, oleje nebo tmely. Vyměnit je možné také dřevěné obvodové lišty.

Renovace parket případně výměna vysloužilých parket

Dřevěné podlahy jsou velmi háklivé na okolní vlivy. Neustále na ně působí vlhkost, prudké změny teplot, zátěž a mechanické opotřebení. Pokud jsou parkety výrazněji poškozené a ztratí jednotný rozměr, zpětná montáž bývá velmi náročná. V takovém případě je lepší realizovat novou podlahu a vysloužilé parkety zužitkovat jinde.

Údržba parketové podlahy

Po renovaci parket získá podlaha opět zářivý vzhled. Aby dlouho vydržel, je nutné se o podlahu náležitě starat. K tomu vám pomohou vhodné ochranné čisticí prostředky. Naši specialisté vám doporučí vhodné čisticí prostředky, které zajistí krásný vzhled podlahové krytiny po dlouhé roky.

Kontakt

Provozovatelem všech webů je
Ing. Vítězslav Kotík, MBA
U Michelského mlýna 1535
Praha 4
140 00

IČO: 42143659
DIČ: CZ7211162761

Bankovní spojení:
2001807788/2010
IBAN: CZ12 2010 0000 0020 0180 7788
SWIFT: FIOBCZPP
Kontaktovat nás můžete na mailu:  
Redakce: [email protected]

spot_img
spot_img
- Advertisment -PR článek
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img