Pátek, 31 března, 2023
aktuality

Šperky s amazonitem

Využití minerálů a přírodních kamenů se ve šperkařství těší dlouhé tradici, a to jak v kombinaci s běžnými, tak s drahými kovy. Vedle klasických drahokamů je možné pořídit také šperky s krásnými přírodními kameny a minerály (polodrahokamy), jež jsou rozmanité nejen z hlediska barevnosti, ale také léčivé síly, která je jim přisuzována. Šperky s polodrahokamy proto velmi často slouží také jako talismany, jež mají jejich majitelům přinést kýžený efekt v životě, s nímž jsou spojovány. U amazonitu se jedná především o dosažení úspěchu a také vnitřního klidu.

Amazonit jako šperkařský kámen

Amazonit je zelený až tyrkysový kámen s typickým matným povrchem, v němž se nachází drobné bílé žilkování. Díky specifické barevnosti může být zaměněn s tyrkysem, ovšem pouze ve výjimečných případech, jelikož disponuje typickými kvalitami zahrnujícími právě zvláštní lesk. Z chemického hlediska patří amazonit do skupiny křemičitanů – jedná se o křemičitan hlinito-draselný s příměsemi oxidů mědi, z hlediska mineralogického se jedná o zelenou odrůdu minerálu mikroklin, který se radí do skupiny živců. Kromě amazonitu, tedy zelené odrůdy, může mikroklin mít také další barvy včetně bílé, šedé, žluté či růžové, ve šperkařství se ovšem nejčastěji uplatňuje právě amazonit pro svou typickou a velmi oblíbenou barvu a lesk, jež bývá broušen stejně jako drahé kameny.

Šperky s amazonitem

Amazonit disponuje pronikavou modrou až modrozelenou barvou, která se typicky dobře kombinuje s drahými kovy bělavého charakteru, tzn. se stříbrem nebo bílým zlatem. Šperky s amazonitem bývají obvykle osazeny větším kamenem, který tvoří jejich centrální dekor. Nejčastěji se tento kámen kombinuje se stříbrem, jako talismany se pak používají masivní stříbrné prsteny s amazonitem, které mají podporovat zdraví a úspěch jejich majitele, a také pozitivně působit na intuici.

Pokud Vás text zaujal, více se dozvíte v článku Šperky s amazonitem na našem blogu.

Kontakt

Provozovatelem všech webů je
Ing. Vítězslav Kotík, MBA
U Michelského mlýna 1535
Praha 4
140 00

IČO: 42143659
DIČ: CZ7211162761

Bankovní spojení:
2001807788/2010
IBAN: CZ12 2010 0000 0020 0180 7788
SWIFT: FIOBCZPP
Kontaktovat nás můžete na mailu:  
Redakce: [email protected]

spot_img
spot_img
- Advertisment -PR článek
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img