Pátek, 31 března, 2023
aktuality
DomůPR články našich klientůZdravé a krásné zuby díky dentální hygieně

Zdravé a krásné zuby díky dentální hygieně

Dosud jste si mysleli, že zdravé zuby bez kazů můžete mít jen díky tomu, že si zuby čistíte pravidelně dvakrát denně? Tak tomu ale bohužel není. Odborníci z kliniky Dentální hygiena Brno vám poradí, jak o své zuby pečovat, aby vám vydržely zdravé a krásné co nejdéle.

Proč byste měli navštívit dentální hygienu?

Nejenže si často zuby čistíme špatně a používáme i špatný typ kartáčku, ale ještě ke všemu zapomínáme na čištění mezizubních prostorů a pravidelnou dentální hygienu. Ta je snad ze všeho nejdůležitější. Právě dentální hygienisté vám mohou dopodrobna vysvětlit a ukázat, co všechno je zapotřebí k tomu, abyste pro své zuby udělali skutečně maximum.

Zánětu dásní i zubnímu kazu můžete zabránit

Na zubech ulpívá nejenom zubní kámen, ale také povlak a další drobné nečistoty, které nám mohou v ústech jednoho dne nadělat pořádnou paseku. Dentální hygienisté z kliniky Dentální hygiena Brno se shodují v tom, že díky pravidelné denní ústní hygieně dochází k redukci bakterií a tím pádem i ke snížení rizika infekce, vzniku zubního kazu a také paradentózy. Bakterie jsou sice v našich ústech naprosto normální a přirozené, ale pokud je neredukujeme, přemnoží se a vytvoří zánět nebo kaz.

Nepřítel číslo jedna

Zubní kámen navíc mnohdy už nejde odstranit jen kartáčkem a běžnou domácí ústní hygienou. Na klinice Dentální hygiena Brno mají odborníci přístroj na odstraňování zubního kamene a to, co nejde vyčistit jím, dočišťují ručně. I proto je důležité docházet na pravidelnou návštěvu dentální hygieny. Protože když zuby usazeného kamene nezbavíte, začne dráždit dásně a ty pak natékají, jsou citlivé a postupem času mohou také začít bolet.

Co vás na dentální hygieně čeká?

Na klinice Dentální hygiena Brno odborníci provádějí několik fází čištění zubů a dásní. Používá se ultrazvuk a ruční čištění a případně také `airflow` neboli pískování, při kterém se používá směs vody a prášku. V poslední fázi obvykle přichází na řadu depurace a polishing, což jsou procedury, při kterých se ze zubů odstraní povlak a zároveň se zuby doleští.

Dentální hygienu bychom měli navštěvovat dvakrát ročně

Odborníci z kliniky Dentální hygiena Brno všem bez rozdílu věku a pohlaví doporučují, aby dentální hygienu navštěvovali alespoň dvakrát ročně. Pokud ale zatím žádné zkušenosti s používáním mezizubních a solo kartáčků nemáte a na dentální hygieně jste byli naposledy před pár lety nebo vůbec, doporučují návštěvu jednou za tři měsíce. Jedině tak si vypěstujete návyky, díky kterým zlepšíte kvalitu vašeho chrupu i dásní. Návštěva dentálního hygienisty má také významný psychologický efekt. Obecně platí, že čím delší doba od návštěvy dentální hygieny uplynula, tím je motivace k pravidelnému a dostatečnému čištění zubů a dásní menší. Proto je zapotřebí ji oživit.

Vytvořte si správné návyky

V praxi také často platí, že lidé, kteří dentální hygienu nenavštěvují, čištění zubů šidí. Čistí si zuby maximálně jednou denně a mezizubní kartáček doma ani nemají. Někteří z nás zase stráví zbytečně příliš času čištěním zubů i mezizubních prostor jen z toho důvodu, že s mezizubním či solo kartáčkem nebo mezizubní nití neumí pracovat správně, a to, co běžný člověk, který dentální hygienu provádí poctivě a správně každý den, zvládne za deset  minut, jiným zabere klidně i trojnásobek času. Efekt to však nemá téměř žádný, neboť používáte-li kartáček či nit špatným způsobem, spíše si ublížíte, než pomůžete.

Co se dozvíte na první návštěvě?

Chcete mít skutečně zdravé zuby nejen na pohled? Objednejte se na návštěvu dentální hygieny. Dentální hygienisté vás nejprve seznámí s různými problémy, které mohou v dutině ústní nastat, následně vás naučí používat mezizubní kartáčky a instruují vás, jak si správně a jednoduše mezizubní prostory vyčistíte. Také vám ukážou správnou techniku čištění zubů klasickým kartáčkem a zubní pastou.

V dospělosti už máme chrup jen jeden, proto mu věnujte takovou péči, kterou si dozajista zaslouží.

Kontakt

Provozovatelem všech webů je
Ing. Vítězslav Kotík, MBA
U Michelského mlýna 1535
Praha 4
140 00

IČO: 42143659
DIČ: CZ7211162761

Bankovní spojení:
2001807788/2010
IBAN: CZ12 2010 0000 0020 0180 7788
SWIFT: FIOBCZPP
Kontaktovat nás můžete na mailu:  
Redakce: [email protected]

spot_img
spot_img
- Advertisment -PR článek
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img